Chrońmy dzieci przed seksualizacją

Chrońmy dzieci przed seksualizacją

Zachęcamy do składania podpisów pod obywatelskim projektem noweli ustawy Prawo oświatowe – inicjatywa ustawodawcza, ktora jest nazywana „Chrońmy dzieci”.
Według autorów projektu elementy edukacji seksualnej dzieci i młodzieży powinny być nauczane przez wykwalifikowane w tym zakresie kadry nauczycielskie, bez udziału podmiotów zewnętrznych.

W projekcie nie ma ani słowa o edukacji seksualnej. Jest mowa o seksualizacji. To są dwie różne rzeczy.

– Edukacja seksualna była, jest i będzie w szkole, bo jest bardzo potrzebna, prowadzona w sposób absolutnie odpowiedzialny i zgodnie z podstawami programowymi na wychowaniu do życia w rodzinie i na lekcjach biologii

– zapewnia szef MEiN Przemysław Czarnek.

Projekt zakazuje jakiejkolwiek seksualizacji, czyli demoralizacji na punkcie informacji związanych z życiem seksualnym podanych nieprawidłowo, w sposób nieodpowiedni i na zbyt wczesnym etapie życia dzieci.
Ponadto nakazuje całkowitą transparentność. Oznacza to zgodę rady rodziców i rady szkoły oraz informację dla rodziców o tym, czego organizacje pozarządowe chcą uczyć w szkołach, a także informację dla organu prowadzącego i organu nadzoru pedagogicznego.

Podpisy można składać w siedzibie Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” oraz we wszystkich biurach poselskich PiS.