Podczas wakacji odwiedź koniecznie Wiśniową koło Strzyżowa

Podczas wakacji odwiedź koniecznie Wiśniową koło Strzyżowa

Zachęcamy, by wakacyjnym, wolnym czasie odwiedzić Zespół Parkowo–Dworski i Folwarczny w Wiśniowej, na terenie którego często odbywają się szkolenia organizowane przez Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”.

W obiektach organizowane są wystawy stałe, czasowe i okazjonalne, gromadzone, dokumentowane i udostępniane dobra kultury z terenu powiatu strzyżowskiego. Warto się z nimi zapoznać i zwiedzić park, który charakteryzują dwie aleje grabowe, pomniki przyrody oraz różnorodność krzewów i drzew liściastych.
W zachodniej części parku usytuowana jest altana ogrodowa, miejsce na ognisko, przyrządy do ćwiczeń, dwa stoły do ping-ponga oraz plac zabaw z piaskownicą dla dzieci. W północnej części parku znajduje się piwnica lodowa oraz na wschód od niej nagrobek psa i kota Panien Mycielskich. Park wieńczy neoromańska kaplica grobowa Mycielskich z końca XIX wieku. Po całym obszarze Zespołu Parkowo – Dworskiego i Folwarcznego w Wiśniowej rozmieszczone są ścieżki spacerowe przy których ustawione są ławeczki.
Park prezentuje się zjawiskowo o każdej porze roku. Dzieli się on na część spacerową oraz ozdobną, którą po zmroku oświetlają lampy parkowe. Piękno czterech drzew oraz historycznego, kamiennego stołu ogrodowego również zostało wyeksponowane poprzez podświetlenie. Sceneria ta sprawia, iż nocny spacer staje się atrakcją oraz niezapomnianym przeżyciem.

Zespołem Parkowo-Dworskim i Folwarcznym zarządza Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, które jest samorządową instytucją kultury Powiatu Strzyżowskiego, a jej podstawowym celem jest tworzenie, upowszechnianie i ochrona kultury oraz organizowanie i prowadzenie wielokierunkowej działalności społecznej na terenie powiatu.