Demonstracja jutro, a Sejm pusty

Demonstracja jutro, a Sejm pusty

Demonstracja przeciwko Zielonemu Ładowi odbędzie się w najbliższy piątek, 10 maja. Początek o godz. 12 na placu Zamkowym w Warszawie. Podczas marszu przewiduje się przystanek przy siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie i złożenie tam petycji. Następnie uczestnicy demonstracji udadzą się przed Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie złożą petycję do marszałka.

Takie były plany, jednakże podczas konferencji prasowej 8 maja Szymon Hołownia sprytnie przekazał, że trzydniowe posiedzenie Sejmu będzie kontynuowane 9 maja oraz w przyszłą środę, 15 maja.
Trudno nie zestawić tej decyzji z faktem, że 10 maja ulicami Warszawy przejdzie wielka demonstracja przeciwko Zielonemu Ładowi zorganizowana przez NSZZ „Solidarność” i NSZZ RI „Solidarność”.
Co prawda, nie kto inny jak marszałek mówił na samym początku swojej kadencji o tym, że Sejm będzie otwarty na ludzi, że znikają barierki. Trudno o bardziej symboliczny ruch nowej władzy, niż ten, że Sejm zamyka się w dniu, w którym obywatele chcą dobitnie wyrazić swoje zdanie i pragną, żeby usłyszeli ich politycy.

Z Regionu Rzeszowskiego NSZZ Solidarność do Warszawy wyrusza 6 autokarów z 300 związkowcami, by protestować przeciwko unijnej utopii.