Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Województwa Podkarpackiego krytykuje polityków opozycji za szkodzenie wizerunkowi Polski na świecie i apelowanie o międzynarodowe sankcje przeciwko Polsce (22 czerwca 2018 r.).

Wyrażamy najgłębsze oburzenie wobec coraz bardziej bezczelnych ataków na legalne władze Rzeczpospolitej Polskiej ze strony osób określających siebie samych mianem „opozycji totalnej” (składającej się ze skompromitowanych polityków, odsuniętych od sprawowania rządów po wygraniu wyborów przez obóz Zjednoczonej Prawicy, zadufanych prawników uznających swoje środowisko za „nadzwyczajną kastę” i wszelkiego gatunku osobników pragnących uchodzić za tzw. „celebrytów”). Za skrajnie oburzające uznajemy nieustanne ponawianie przez nich apeli i próśb do szefów obcych państw i wysokich urzędników Unii Europejskiej o podejmowanie przez struktury międzynarodowe interwencji w wewnętrzne sprawy Polski. Nie mamy wątpliwości, że działania te przybrały już wszelkie cechy zdrady narodowej, gdyż prowadzą do osłabienia pozycji Rzeczpospolitej na arenie międzynarodowej, godząc tym samym w suwerenność Polski i bezpieczeństwo Polaków.
Ataki na Polskę uległy nasileniu po przyjęciu przez Parlament RP pakietu ustaw mających na celu zreformowanie odziedziczonego po komunistach wymiaru sprawiedliwości, usprawnienia go i wyeliminowaniu z niego ludzi niegodnych sprawowania funkcji sędziów. Politycy totalnej opozycji, którzy wcześniej przez osiem lat łamali ostentacyjnie wszelkie normy prawa, a nawet podstawowe zasady przyzwoitości, po odsunięciu ich od władzy alarmują wszelkie instytucje międzynarodowe, że w Polsce niszczone są podstawy państwa prawa. A ponieważ działania opozycji totalnej okazały się zgodne z interesami części polityków obcych państw i wysokich urzędników UE, choć ustawy reformujące polskie sądownictwo są zgodne z Konstytucją RP i traktatami UE, na rząd Polski wywierana jest nieustanna presja mająca na celu zaniechanie ich wprowadzania. Ponadto stało się to wygodnym pretekstem do nasilenia trwających już od dłuższego czasu ataków zarówno na Polskę, jak i Polaków. W części mediów zagranicznych jawnie oskarża się Polaków o rasizm, a nawet nazizm, co spotyka się z aprobatą i poklaskiem polskiej opozycji totalnej. Na osoby sprawujące obecne rządy w RP rzucane są publicznie jawne oszczerstwa, w tym przypisywanie im zamiaru wyprowadzenia Polski ze struktur UE i nawiązanie ścisłych związków z putinowską Rosją. Jest to tym bardzie haniebne, że jeszcze nie tak dawno temu zarzucano tym samym osobom skrajną rusofobię, a nawet chęć wywołania wojny z Rosją! Ostatnio prominentny polityk UE posunął się nawet do zarzucenia Jarosławowi Kaczyńskiemu, że jest finansowany przez Putina.
Oświadczamy! Nie wolno nam dłużej ulegać szantażom ze strony ewidentnych terrorystów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Najwyższy czas na podjęcie stanowczego działania!
Apelujemy do Prezydenta, Rządu i Parlamentu RP o zajmowania zawsze jednoznacznego, twardego stanowiska we wszystkich sporach z urzędnikami UE, w przypadku gdy mają one cechy mieszania się w wewnętrzne sprawy Naszej Ojczyzny. Tego rodzaju ingerowanie nie ma bowiem żadnego umocowania w traktatach UE, a zatem należy je jasno określić jako bezprawne!
Zwracamy się do Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego o podjęcie stanowczych kroków prawnych wobec ludzi opozycji totalnej, szkalujących w zagranicznych mediach Polskę i Polaków, jak również wobec tych wszystkich, którzy nawołują do nakładania sankcji na nasz kraj.

Prezes SOR
Mieczysław Liber